Bliżej zdrowia, bliżej Natury

Zdrowy organizm działa zgodnie z siłami Natury, których jest częścią. Produkty ze sklepu Natura są w dokładnie takim samym stanie energii metafizycznej jak Twój organizm, kiedy jest zdrowy - to znaczy posiada niezakłóconą, naturalną siłę i równowagę. Są proste, prawdziwe i mają ogromną czystą moc. Wybieramy się dziś więc do niej po MOC.

„Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie lasy i góry- aptekami." Paracelsus

Święto Matki Boskiej Zielnej. Wybierz się dziś do Matki Natury po MOC. Tą MOC mają zioła. Zabiorę Cię w podróż po leczniczej mocy ziół. Pragnę Cię dziś zachęcić do tego, byś samemu szukał ziół i kontaktu z żywą przyrodą, w której znajdziesz radość życia, a jej tchnienie napełni Cię energią. Zamiast godziny na telefonie, wyjdź dziś na godzinny spacer. Najlepiej na boso, tak by Twoje stopy miały kontakt z ziemią. To najlepsze i chyba najprostsze lekarstwo. Usiądź jak łące, trawie. Poczuj jak przepływa przez Ciebie nowe życie.

Pobądź ze sobą chwilę w ciszy. Poczuj wolność ciała, duszy i umysłu. Zaufaj temu, że jesteś pod opieką Siły większej od Ciebie. Świadomie porozglądaj się wokół siebie- popatrz na zioła i wszelkie rośliny, które Cię otaczają. Jak myślisz, w jakim celu stworzyła je Natura? Poznanie często znajduje się w tym, czego nie dostrzegasz. Tu jest wszystko, czego potrzebujesz. Całe bogactwo jakie daje żywa przyroda dla ludzkiego zdrowia i radości życia. Natura żywi, uczy, leczy, koi, kocha, raduje. Jesteśmy częścią Natury i tylko to co naturalne i prawdziwe jest dla nas bezpieczne i dobre.

Natura daje ogromną moc, która napełnia siłą nie tylko zioła, ale także człowieka

A to wszystko jest tuż obok nas. Rozejrzyj się, spójrz jakimi kolorami się mienią, jaką mają budowę, jak pachną. Wrotycz, piołun, dziurawiec, krwawnik, babka lekarska..

Zapewne nie raz nazwy tych leczniczych roślin obiły Ci się o uszy, ale nie wiedziałeś o ich niezwykłej mocy. Zobacz jakie to cudowne. Nie musimy ich uprawiać. Nie musimy martwić się o to, by przygotować im ziemię, posadzić, podlewać, dbać by wyrosły. Co więcej, co roku o tej samej porze na nas czekają. Urzekając swoim kolorowym wyglądem, bujnym kształtem i zapachami. One po prostu są dla nas na wyciągnięcie ręki. Czy to nie wspaniałe, że uzdrawiające rośliny są tu dla nas co roku, za darmo?

Rozejrzyj się. Nie myśl o niczym.

Chłoń całym sobą miejsce, w którym jesteś..

Poczuj że jesteś częścią przyrody

Oddychaj głęboko

Poczuj te wszystkie ziołowe zapachy i uwalniające się w ciepłym słońcu olejki eteryczne. Czy to nie najwspanialsza na świecie aromaterapia?

Poczuj wdzięczność, za to co daje nam Natura

Jest cudowne, ciepłe lato. Mamy teraz cudowne słodkie i zdrowe owoce- jeżyny, jagody, borówki.. wszystkie pochodzą z Natury i są przepełnione jej mocą. To będzie zasilać Twoje ciało. To wszystko nie bez przypadku jest o tej porze roku i w naszej szerokości geograficznej. Oznacza to, że jest dla nas teraz najbardziej potrzebne do zasilenia ciała, że jest to czas by uzupełniać mikroelementy i witaminy. Natura dostarcza nam tego wszystkiego, by przygotować nas na zmianę pogody i warunków.

Wszystkie naturalne substancje – zioła, owoce, warzywa, orzechy zaprojektowała Natura. Właśnie dlatego są w 100 % kompatybilne ze strukturą budowy i działania naszych komórek. W jak genialny sposób wszystkie wartościowe składniki, które się w nich znajdują są ze sobą powiązane..

Zioła i owoce dojrzałe na słońcu mają spotęgowaną moc. Nauka Jogi również mówi o tym, że wszystkie tkanki roślinne dojrzewające w słońcu gromadzą w sobie energię życia.

Zdrowy organizm działa zgodnie z siłami Natury, których jest częścią. Produkty ze sklepu Natura są w dokładnie takim samym stanie energii metafizycznej jak Twój organizm, kiedy jest zdrowy - to znaczy posiada niezakłóconą, naturalną siłę i równowagę. Są proste, prawdziwe i mają ogromną czystą moc.

Właśnie dlatego powinniśmy czuć głęboką wdzięczność za to, że są tu dla nas i możemy z nich korzystać. Zbierając zioła czy owoce, rób to z wdzięcznością.

Czym się różni naturalne od chemicznego?

Naturalne jest stworzone przez Naturę. Jest więc w 100% zaprojektowane tak, by było kompatybilne i dobre dla naszego organizmu. Substancje syntetyczne stworzone w laboratorium są obce i niekompatybilne z naszym organizmem. Niszą i osłabiają go od wewnątrz. Każda chemiczna substancja zakłóca naturalną homeostazę ustroju, jego naturalną siłę i odporność.

 

Szukaj więc roślin, ziół i pożywienia które wspiera Twój organizm, dostarcza mu zdrowia i siły. Dbaj o siebie. Szukaj tego, co jest zdrowe i prawdziwe, bo tylko takie pożywienie wzmocni Twój organizm, zapewni Ci zdrowie i radość. Tak zaprojektowała je natura. By nas żywić, leczyć, wzmacniać.

Kiedyś znajoma poprosiła mnie, abym wykopała dla niej wrotycz by mogła posadzić w swoim ogrodzie. Tak też zrobiłam. Niestety roślina nie przyjęła się. Mimo wybranego dla niej odpowiednio miejsca i dbania, po kilku dniach widoczne było jak roślina umiera. Dzisiaj już wiem. Nie uprawia się uzdrawiających roślin. Ich nasiona upadają dokładnie tam i rosną tam, gdzie roślina znajduje najlepsza warunki do wzrostu i rozwoju. Ja chcąc ją przesadzić, zastosowałam wobec niej przemoc. To co zrobiłam zaszkodziło jej leczniczej sile i zniszczyło ją. Dzisiaj rozumiem jak mądre są rośliny i że tam gdzie rosną, nie są przypadkiem. Nic w Naturze nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest w harmonii i równowadze. Rośnie tam, gdzie powinno rosnąć. Wszystko jest ze sobą połączone i żyje w idealnej synergii.

Dziedzina socjologii roślin odkrywa niesamowitą symbiozę pokrzywy z człowiekiem- rośnie ona bowiem tylko na terenach zamieszkałych przez człowieka. W podobnej symbiozie żyje chaber ( bławatek) z żytem. Żyto, w którym nie ma chabru, jest słabsze aniżeli to w którym rósł.

Paracelsus- pierwszy lekarz, farmaceuta który połączył zioła z pierwiastkami chemicznymi.

Już w egipskim papirusie Ebersa z 1550 p.n.e figuruje 900 recept - kompozycji leków ziołowych. Od lat ziołolecznictwo wzbogacane jest doświadczeniem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Leki i medykamenty medycyny klasycznej są dobre i potrzebne w szybkim „gaszeniu pożaru”, bo jedyne co po nich zostaje to nieprzewidywalne skutki uboczne. Wykorzystujemy leki zbyt silne, które są toksyczne dla naszego organizmu. Wywierają szkodliwe działanie uboczne i wpływają niebezpiecznie na inne organa ustroju. Np. antybiotyki czynią niesamowite spustoszenie w organizmie- zabijają całą florę bakteryjną, zarówno tę chorobotwórczą jak i tę dobroczynną. Fitoterapia natomiast stosuje leki roślinne, które działają powoli, bezwstrząsowo, regenerująco i bez szkodliwych działań ubocznych.

Leki chemiczne skierowane są na leczenie danego organu, zaś leki roślinne doprowadzają cały organizm do stanu równowagi. Nasz organizm broni się przed lekami chemicznymi, ponieważ są one dla nas ciałem obcym, sztucznym i nieprzyswajalnym.

Leki roślinne ustrój nasz chętnie przyswaja jako naturalny napój i pokarm, z którego wybiera potrzebne mu pierwiastki, sole mineralne, mikroelementy, cukry, enzymy, fermenty, różne biokatalizatory zasilając nimi wszystkie komórki i tkanki. To co nie jest mu potrzebne, wydala. Nie ma możliwości przedawkowania i nie ma obawy o szkodliwe działania uboczne.

Zalety ziół i leków roślinnych:

 zawierają w sobie związki organiczne, do których nasz organizm jest od tysięcy lat przyzwyczajony

zawierają związki czynne, których organizm potrzebuje

posiadają działanie synergistyczne, poszczególne składniki ziołowe potęgują swoją aktywność

zawierają wszelkie bogactwo witamin, soli mineralnych, garbników, olejków eterycznych, które są niezbędne do funkcjonowania naszego ustroju. Nasz organizm jest delikatną i wrażliwą strukturą. Inaczej reaguje na produkty naturalne i sztuczne. To oczywiste, że inaczej przyswaja naturalną witaminę C zawartą w dzikiej róży, a inaczej syntetyczną spreparowaną w laboratorium

wielokierunkowość działania

niezawodność w chorobach przewlekłych

łatwość remineralizacji ustroju

zastosowanie bez skutków ubocznych

Radiowitalność komórek roślinnych

Każda żywa komórka wysyła promienie o różnej długości fali. Francuski inżynier L. Simenoton  nazwał to promieniowanie radiowitalnością i przeprowadził za pomocą specjalnego aparatu pomiary długości fal w angstremach. Zbadał w ten sposób Radiowitalność komórek człowieka, roślin, bakterii.

Okazało się, że komórki ustroju człowieka maja długość fali około 6500 angstremów.

Według Simenotona wszystkie pokarmy i leki, które mają długość fal poniżej 300 angstremów są dla ustroju człowieka szkodliwe. Aby więc unieszkodliwić bakterie chorobotwórcze w naszym ustroju należy mu dostarczać leki i pokarmy o jak największej długości fal. Pomiary wykazały, że większość leków farmakologicznych posiada radiowitalność równą zeru, czyli nie wykazują żadnej radiacji i są martwe. Radiowitalność ziół jest bardzo wysoka. Nie tylko żywe rośliny, ale nawet ich odwary mają aż 9000 A.

Zachęcam by zbierać zioła samemu. Zbieranie ziół muszą poprzedzać trzy dni słoneczne i najlepiej zbierać je około godz. 15:00- zawierają wtedy najwięcej olejków eterycznych i substancji leczniczych. Suszymy w cieniu, najlepiej na strychu. Zioła zbieramy w czasie kwitnienia lub przed zakwitaniem.

Znajomość ziół oraz ich farmakodynamicznego działania

Dlaczego należy stosować zioła z rozwagą pod okiem naturoterapeuty?

Nieumiejętne stosowanie ziół na własną rękę może być nie tylko bezcelowe ale wręcz szkodliwe. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś popija przez cały miesiąc szklankę piołunu. Albo soku z marchwi. Po takiej kuracji zamiast skutecznego leczenia mamy poważnie uszkodzoną wątrobę. Przecież każde zioło ma inne działanie: jedne działają na śluzówkę żołądka drażniąco, inne powlekająco, inne rozwalniająco, drugie zatrzymująco, jedne pobudzają wydzielanie soków i kwasów żołądkowych i żółciowych, inne je obniżają. Jedne działają szybko, inne  powoli. Recepty ziołowe są wieloskładnikowe i złożone składające się z nieparzystej liczby ziół o dokładnie opracowanym kompleksowym działaniu każdego z poszczególnych składników.

Dopiero zioła zastosowane w harmonijnej współzależności- mogą przywrócić równowagę biologiczną w chorym ustroju. Uzdrawiające efekty są jednak możliwe wtedy, kiedy są one odpowiednio do siebie dobrane i połączone w synergistyczny zestaw.

Zdrowie jest zbyt cenne, by odpowiedzialność za nie składać tylko w ręce lekarzy. Myślisz że naukowcy i producenci chemicznych leków wiedzą co dzieje się w ludzkim organizmie? Badając wycinek ludzkiego ciała? Rozumiejąc niewielki procent tego, co się w nim dzieje? Wie to tylko Twój organizm. Bóg. Natura. Ty jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie.

Człowiek jest cząstką Natury uzależnioną od kompleksu naturalnego i ogólnych praw Natury

Nasza egzystencja jest ściśle powiązana i uzależniona od Natury. Twoje ciało ma zdolność samoleczenia - jeśli tylko pozwolisz mu działać zgodnie z prawami natury. Naturalna siła uzdrawiania, jaką posiada każdy z nas, jest najważniejszym czynnikiem powracania do zdrowia.

Kiedyś ludzie korzystali tylko z naturalnych lekarstw. Starożytne systemy wiedzy medycyny ajurwedyjskiej, chińskiej, tybetańskiej, amazońskiej, czy w końcu naszej polskiej medycyny naturalnej ludowej- wszystkie bazują na wiedzy dotyczącej działania leczniczych ziół na ludzki organizm.

Zdrowie, radość, poczucie wewnętrznej równowagi biorą się z poczucia więzi ze światem Natury, którego jesteśmy częścią. Nasze ciało jest połączone z naszym umysłem i duszą. To w jakiej kondycji jest nasze ciało ma wpływ na psychikę, umysł i duszę. I na odwrót. Nasz umysł ma bezpośredni wpływ na nasze ciało. Żywa przyroda kryje w sobie niewyczerpaną mądrość i potęgę twórczą. W niej, w kontemplacji szukaj wszelkiej wiedzy i mądrości. Ona nas żywi, uczy, leczy i koi. Kocha nas i raduje.

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found