Natalie Institute

Holistyczne podeście do zdrowia i ciała

Siła i zdrowie czerpane z natury

Gabinet Terapii Naturalnych Natalie Institute to miejsce, gdzie leczymy człowieka a nie konkretną chorobę. Jak mawiał ojciec medycyny Hipokrates : „By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk. Rozwój współczesnej medycyny umożliwia i pozwala nam na szybką doraźną pomoc począwszy od ciężkich przypadków zagrożenia życia np. operacje w wyniku wypadku po zwykłe chwilowe rozwiązania jak tabletki przeciwbólowe np. na ból głowy.

Wciąż jednak nie potrafimy skutecznie znaleźć rozwiązania na wiele dotykających nas przewlekłych chorób, które nazywa się nieuleczalnymi lub o nieznanej etologii. Nasuwa się pytanie: Czy szukamy przyczyny choroby, czy leczymy jedynie jej objawy stosując leczenie objawowe?

Mimo, iż obecnie medycyna jest rozwinięta jak nigdy dotąd wciąż skupiamy się nad leczeniem poszczególnych części ciała które dają nam o sobie znać- głowa, plecy, wątroba. Leczenie takie bardzo często okazuje się jednak nieskuteczne, gdyż przyczyna choroby bardzo często znajduje się zupełnie gdzie indziej niż tam, gdzie odczuwamy ból i dolegliwości.  

Na wyciągnięcie ręki mamy leki na wszystkie choroby i dolegliwości oraz lekarzy, którzy szukają przyczyny choroby oraz rozwiązań w zakresie jakim się specjalizują. Jako przykład weźmy dotykający sporą część społeczeństwa ból pleców- kręgosłupa. Zgłaszamy się do ortopedy, który szuka przyczyny i proponuje rozwiązanie pod kątem leczenia układu kostno- stawowego. Neurolog stwierdzi, że problem wynika z ucisku na splot nerwowy. Itd..  leczenie w większości przypadków jest nieskuteczne, ponieważ nikt nie spojrzał na pacjenta jako połączoną całość. Przecież przyczyn bólu pleców może być tak wiele: nieprawidłowa postawa ciała i kompensacje kumulujące się w danym odcinku kręgosłupa, niewydolne mięśnie głębokie stabilizujące kręgosłup, zaburzenie energetyki ciała, ucisk na korzenie nerwowe, blizny, wcześniejsze wypadki, obciążenia pasożytnicze i dysbakterioza, odwodnienie organizmu, emocje i traumy, brak witamin i składników odżywczych odżywiających stawy i nerwy, nietolerancja laktozy generują napięcie jelit rzutujące na kręgosłup i wiele wiele innych.

W naszym organizmie wszystko jest ze sobą połączone

Ciało człowieka należy traktować jako całość, dlatego nie skupiamy uwagi tylko na jego „wycinku” objętym chorobą. Staramy się znaleźć przyczynę problemu, a nie leczyć jego objawy. Wycinek ciała jest integralną częścią większej całości, więc zarówno przyczyna jak i konsekwencja choroby nie znajduje się w jednym wybranym narządzie, czy części ciała, ale w całym organizmie. Rozumiejąc to, postrzegamy go jako jedność, w której wszystko jest ze sobą połączone w najbardziej doskonały i przemyślany sposób.  Nie można leczyć całego człowieka, znając tylko maleńki wycinek jego organizmu, rozumiejąc tylko część tego wszystkiego, co się w nim dzieje. Stąd podstawą jest dla Nas obserwacja pacjenta, wywiad, badanie palpacyjne i czas poświęcony pacjentowi.

Ciało jest jednością. Człowiek jest jednością obejmującą ciało, umysł i duszę.

Organizm potrafi samodzielnie się regulować, leczyć i utrzymywać w stanie zdrowia. Nasze ciało wie, co jest dla niego najlepsze i jak sobie poradzić z chorobą. My wskazujemy mu do tego drogę, dajemy narzędzia i nakierowujemy go na proces leczenia. Twoim zadaniem jest go wspierać i mu w tym nie przeszkadzać. Wtedy Twój umysł i ciało odzyska harmonijny przepływ energii i uruchamia proces samoleczenia, a Ty poczujesz napływ nowych, witalnych sił.

Bliżej zdrowia- bliżej natury

Gabinet Terapii Naturalnych Natalie Institute to miejsce natchnięte Naturą, gdzie wykorzystujemy lecznicze właściwości jej żywiołów- tlenu dzięki wykorzystaniu komory hiperbarycznej, wody oraz roślin jako formy fitoterapii.

Natura posiada ogromną moc, która napędza swoją Siłą wszystkie formy życia, także ludzi. Korzystając z jej dobrodziejstw oraz rąk terapeutów, których ręce „widzą i „słyszą ciało człowieka i sygnały jakie wysyła, opieramy swoje działania tylko o naturalne i skuteczne metody leczenia tak, aby bez chemicznych leków przywrócić go do stanu wewnętrznej równowagi i harmonii oraz poprowadzić w kierunku świadomego, zdrowego stylu życia

Zdrowie jest najbardziej naturalnym stanem ludzkiej duszy i ciała do jakiego zostaliśmy stworzeni. By być zdrowym, silnym, pięknym , twórczym i czerpać z sił Natury, których jesteśmy częścią.

Chcesz poczuć naturalny stan radości i wewnętrznej równowagi, siłę, wigor, które napędzają Cię do działania?

Bądź zdrów i żyj świadomie razem z Nami♥


Holistyczne podeście do zdrowia i ciała

Czytaj więcej