Naturalna suplementacja

Zdrowy tryb życia i wartościowe odżywianie już dziś nie wystarczają. Prawidłowa dieta nie jest w stanie dostarczyć wszystkich witamin i minerałów. Dlatego suplementacja staje się niezbędna.

Suplementować się czy nie ?

To częste pytanie wśród wielu osób. Szczególnie tych, które prowadzą bardzo zdrowy tryb życia i  prawidłowo się odżywiają twierdząc, że dostarczają swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Niestety, w dzisiejszych czasach nie jest to możliwe... Wiele warzyw i owoców zostało pozbawione niezbędnych dla nas substancji przez kwaśne metody upraw i opryski. Zawartość witamin w warzywach i owocach kiedyś a dziś zmniejszyła się kilkakrotnie. Ziemia jest wyjałowiona, a rośliny nie kumulują dziś w sobie tego bogactwa co kiedyś. Ratunkiem byłoby ekologiczne uprawianie ogródka i sadu na nasionach nie GMO bądź znalezienie rolnika, który takie gospodarstwo prowadzi- do czego gorąco zachęcam. Nie zmienia to faktu, że suplementacja jest ważna i potrzebna. Niektórych witamin czy minerałów nie uzupełnimy poprzez dietę, gdyż musielibyśmy spożywać dany produktu w takiej ilości, jakiej nie bylibyśmy w stanie przyjąć. Części witamin nasz organizm w ogóle nie wytwarza – np. niezwykle ważnej witaminy C. Musimy ją suplementować. Podobnie jest także z aminokwasami egzogennymi np. lizyną, którą musimy dostarczyć naszemu organizmowi z zewnątrz, ponieważ organizm sam jej sobie nie wytwarza. W naszej strefie klimatycznej nie jesteśmy w stanie utrzymać prawidłowego poziomu witaminy D3 bez suplementacji, ponieważ faktycznej ekspozycji na słońce w ciągu roku mamy niewiele i nie jest ona wystarczająca. Kiedy jest już lato i moglibyśmy naturalnie suplementować tę witaminę poprzez skórę, jesteśmy w pracy, a większość czasu w zamkniętych budynkach. Stąd ponad 90% naszego społeczeństwa cierpi na jej chroniczny niedobór. Rekomendujemy i wykorzystujemy tylko te witaminy, suplementy, które nie występują w wystarczającej ilości w Naturze.

Nie stosujemy leków i tabletek

 Obecnie na rynku mamy tabletki na wszystko: na zły nastrój, na sen, na kaca, na bolące kolana, na okres, na przed okresem, na napięcie przedmiesiączkowe, na po okresie, na lepsze włosy i paznokcie, na lepsze trawienie, na lepsze wchłanianie… Na pewno każdy z nas dzięki zachęcającym i skutecznym reklamom kiedyś spróbował takich wynalazków. Pomogło? Zapewne nie, bo skąd producent może wiedzieć co jest przyczyna naszych dolegliwości? Jak więc można stworzyć skuteczne tabletki na tak powszechny problem jakim jest np. ból pleców, których przyczyn może być tak wiele:

  obciążenia pasożytami

 brak składników odżywczych, witamin i makroelementów w odżywieniu dysków, kości i nerwów

nie tolerancja laktozy w diecie, która powoduje restrykcję i napięcie w jamie brzusznej rzutujące na kręgosłup tak, to wszystko jest ze sobą połączone

 niedostateczne nawodnienie organizmu ( dyski w większości składają się z wody)

spożywanie szkodliwego dla układu kostnego kwasu węglowego, który znajduje się w napojach gazowanych/ picie coca- coli zawierającej kwas ortofosforowy który niemal rozpuszcza kości

 dysfunkcja stawowa, mięśniowa, ucisk na sploty nerwowe 

 niewydolne mięśnie głębokie stabilizujące kręgosłup

 nieprawidłowy wzorzec postawy

 nieprzepracowane emocje zawieszone w ciele

operacje i blizny

I wiele, wiele innych.

Jeżeli naprawdę wierzysz w to, że takie tabletki mogą Ci na coś pomóc to muszę Cię zmartwić - nie ma jednej cudownej tabletki na wszystkie Twoje dolegliwości i zdrowie. Nie stosujemy takich „cudownych” rozwiązań, ponieważ takich nie ma. Tylko całościowe i holistyczne spojrzenie na człowieka jako całość i znalezienie przyczyny choroby może pomóc.

Nie wszystko naraz…

Na rynku mamy całą masę witamin w tabletkach i kroplach, minerałów, makro i mikroelementów. Poczynając od super food, produktów oczyszczających, wyciągów, ekstraktów z owoców kończąc na suplementach Ajurwedy i adaptogenach.

Wiele tych substancji jest dobre i pomocne dla naszego organizmu, ale nie sposób brać wszystko naraz. Należy wybrać tylko to, co jest nam w danym momencie najbardziej potrzebne, czego w organizmie brakuje, bądź co jest pomocne przy danej chorobie lub dolegliwości. Stąd tak ważny przy układaniu planu suplementacyjnego jest wywiad i badanie.

Często spotykamy się z tym, że pacjenci biorą całą masę przeróżnych i niepotrzebnych witamin czy preparatów, które dobrali sobie na własną rękę bądź z internetowych porad. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny! Nieodpowiedni dobór suplementów oraz kupowanie i spożywanie przypadkowych produktów powoduje, że tracimy pieniądze, i nie tylko nie widzimy efektów a dodatkowo obciążamy swój organizm. Stymulujemy go do ciągłego radzenia sobie z przyswajaniem i przetwarzaniem całej gamy nieznanych syntetycznej substancji, co w przypadku chemicznych suplementów z wypełniaczami jest dla organizmu niemałym wyzwaniem i obciążeniem.

Pamiętajmy że nasze ciało w ciągu dnia spełnia jeszcze wiele innych funkcji niż tylko wchłanianie tego, co przyjmujemy. Kiedy zjemy posiłek redestrybucja krwi skierowana jest w kierunku układu pokarmowego i ciało kieruje swoją energię i skupienie na trawienie. Kiedy pracujemy umysłowo bądź się uczymy redestrybucja krwi i energia skierowana jest do mózgu. Praca umysłowa wbrew pozorom jest wielkim wysiłkiem i wymaga ogromnego nakładu energii.  Jeżeli dodatkowo obciążamy organizm chemicznymi i  trudnymi do przetworzenia substancjami, musi on zabrać część energii z funkcji trawienia bądź myślenia by zająć się procesem przyswajania. Efekt jest taki, że gorzej nam się myśli bądź trawi, ponieważ układ nerwowy kierujący wszystkimi procesami nie może się skupić na jednym procesie, tylko męczy się z przetwarzaniem tego, co przyjęliśmy. Dlaczego? Ponieważ syntetyczne i chemiczne substancje nie są znane naszemu organizmowi i nie są z nim kompatybilne.

Natłok informacji na temat zdrowia i reklamy sprawiają, że kupujemy całą masę przeróżnych i niepotrzebnych suplementów. W końcu mówią o ich wspaniałych właściwościach i dobroczynnych skutkach, pobudzając naszą wyobraźnie( piękną, młodą i wysportowaną osobą) do chęci bycia właśnie takim- pięknym i zdrowym.

Indywidualnie dobrana suplementacja

Każdy organizm jest inny, ma inne dolegliwości, nadmiary i niedobory. By przywrócić równowagę i ustalić odpowiedni i indywidualny dla pacjenta plan suplementacyjny niezbędne są badania i wywiad w którym staramy się zebrać wszystkie niezbędne informacje dotyczące tak naprawdę naszego codziennego funkcjonowania – o jakiej porze wstajemy i spożywamy pierwszy posiłek, jakie posiłki jemy, o jakich porach, jaka jest regularność, spożywanie wody, aktywność fizyczna , rodzaj wykonywanej pracy, wiek, masa ciała, choroby jakie mamy bądź dolegliwości z jakimi się borykamy. Wszystkie te informacje są potrzebne do tego, by zgrać suplementację z Twoim planem dnia tak, by nie sprawiała ona trudności. Dzięki tym informacjom, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią dla Ciebie suplementację, ale także zwrócić uwagę na błędy żywieniowe jakie popełniamy a które mogą wpływać na nasze dolegliwości.

Wybieramy dla Twojego organizmu tylko to, czego organizm najbardziej potrzebuje. Nie wykorzystujemy wszystkich dostępnych suplementów- jeżeli dane substancje w wystarczającej ilość dane są nam w naturze i stanowią jej zdrowy zamiennik.

Nie sposób jest wypisać długiej listy suplementów i zalecić suplementację z którą pacjent sobie nie poradzi. Nasz pomysł na plan suplementacyjny jest w formie kalendarza. Pozwala to nie tylko zapisywać regularność w przyjmowaniu, ale jest także świetnym narzędziem motywacyjnym. Oznaczenia w formie symboli pozwalają w prosty sposób zrozumieć sposób ich przyjmowania.

Diabeł tkwi w szczegółach…

 Często spotykam się z tym, że pacjent z uśmiechem na twarzy mówi:

- Ja się już suplementuję.

- Świetnie - odpowiadam- proszę mi powiedzieć czym i jak ta suplementacja wygląda?

- Biorę witaminę D.

- Ile jednostek, z czym jeszcze i w jaki sposób jest przyjmowana witamina? - pytam.

- jedna kapsułka (2.000IU) biorę po śniadaniu, popijam wodą.

Wtedy łapię się za głowę i tłumaczę, a z każda kolejną informacją pacjentowi coraz bardziej znika uśmiech z twarzy. Nie odpowiednią suplementacją można zrobić sobie więcej szkody niż pożytku.

Suplementowanie samej witaminy D3 nie tylko nie podniesie efektywnie jej poziomu w organizmie, ale także długotrwale stosowana, bądź w dużych dawkach obciąży nerki doprowadzając do ich niewydolności. Witamina D3 potrzebuje : K2Mk7 do redystrybucji wapnia, witaminy A do współpracy oraz E. Wszystkie te witaminy muszą być podawane w odpowiednich proporcjach i dawkach. Przyjmując cały kompleks, nie jesteśmy w stanie przedawkować i wyrządzić sobie krzywdy. Metabolizm człowieka do sprawnego funkcjonowania potrzebuje całego kompleksu witamin. Nie ma jednej cudownej witaminy...

Jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem skutecznej suplementacji dawką 2.000 IU. Przy podawaniu 4.000 jednostek międzynarodowych ( IU) na dobę, poziom praktycznie się nie podnosi.

Sposób przyjmowania. Witaminy A, D, E , K2Mk7 to witaminy  rozpuszczalne w tłuszczach. Jak sama nazwa wskazuje, aby dobrze się przyswajały i były skuteczne musimy je przyjmować z tłustym posiłkiem. Mam nadzieje, że od dziś już nikt nie będzie popijał tych witamin wodą. Oczywiście są suplementy, które popija się płynami, są też takie które trzeba spożyć z sokiem, które trzeba chronić od słońca, ssać, albo spożywać o określonej porze dnia. Wszystko to jest niezwykle ważne i ma wpływ na skuteczność naszej suplementacji i szybki powrót do zdrowia.

Wypełniacze…

 Sztuczne wypełniacze

 To na co szczególnie zwracamy uwagę to skład danego suplementu. Nie stosujemy suplementów w formie chelatów. Dlaczego?

Sprawiają, że substancja czynna się nie przyswaja

W pierwszej kolejności łączą się z metalami ciężkimi (których my mamy w sobie już nadmiar) niebezpiecznie podnosząc ich poziom

Nie stosujemy suplementów w których składzie znajduje się stearynian magnezu, ukrywany także pod nazwą soli magnezowych kwasów tłuszczowych a także: tlenek i dwutlenek tytanu, dwutlenek krzemu i inne..Nie są one obojętne dla naszego organizmu.

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju suplementów. Które wybrać? Na co zwracać uwagę? Nie sposób wiedzieć wszystkiego o wszystkim i być specjalistą w każdej dziedzinie. Od tego jesteśmy my- robimy to dla was i waszego naturalnego zdrowia.

Nieustannie poszukujemy wysokiej jakości produktów bez wypełniaczy, zbrylaczy, GMO, jak najbardziej naturalnych i nie przetworzonych. Porównujemy wiele oferujących się firm na rynku. Wybieramy tylko te które są naturalne, wysokiej jakości i dobre dla naszego organizmu. Nie wykorzystujemy wszystkich dostępnych suplementów jakie są na rynku.

Syntetyczne czy naturalne?

Nie wykorzystujemy wszystkich dostępnych suplementów jakie są na rynku. Dlaczego? Z dwóch powodów:

brak dobrego produktu na rynku z daną substancją czynną. Weźmy np. żelazo, którego nie ma w dobrej, naturalnej formie i przyswajalności. Mamy za to naturalny i skuteczny sposób na to jak go suplementować, a właściwie jak go zrobić i przyjmować- w domowych warunkach.

jeżeli dana substancja w wystarczającej ilości dla naszego organizmu występuje w naturalnej postaci danej nam w naturze, to nie szukamy na siłę produktu suplementacyjnego, który miałby ją zastąpić.

Nasz organizm jest kompatybilny z Naturą, której jesteśmy częścią. Substancja naturalna stworzona przez naturę jest zaprojektowana w 100% tak aby była kompatybilna ze strukturą budowy i działania naszych komórek. Substancja syntetycznie stworzona w laboratorium jest ze swojej natury niekompatybilna z organizmem. Organizm nie jest w stanie rozpoznać chemicznej i syntetycznej substancji, co za tym idzie- nie będzie jej przyswajał.

Naturalna witamina b17 w pestkach jabłek, gruszek czy moreli jest częścią większej, harmonijnej i genialnie zaprojektowanej przez naturę całości jaką jest owoc. W laboratorium odtwarzamy tylko substancję o podobnym wzorze chemicznym, ale bez jej wszystkich naturalnych sił i mocy. Witamina b17 została stworzona w laboratorium na podobieństwo naturalnej pod względem wzoru chemicznego, chcąc sprytnie podrobić naturę. Nie jest tą samą witaminą w formie jaką dała nam natura. Oczywiście nie jest tak ze wszystkimi witaminami i suplementami, ale trzeba mieć wiedzę by wiedzieć co wybrać. 

Co z suplementacją mają wspólnego pasożyty?

Dziwisz się, dlaczego mimo zdrowego odżywiania oraz przyjmowania suplementów i witamin nie masz oczekiwanych efektów? Zdrowe odżywianie czy suplementacja w przypadku obecności pasożytów, wirusów czy bakterii nie przynosi oczekiwanych efektów, gdyż wszystkie składniki odżywcze z pożywienia, których nasz organizm potrzebuje, a także suplementy zostają przychwytywane przez „ niechcianych lokatorów” . W rezultacie, uniemożliwia nam to nie tylko profilaktykę chorób, ale także prowadzi do zniechęcenia i nie potrzebnie wydawanych pieniędzy na nadmiar przeróżnych suplementów i witamin, które niejako „przelatują” przez nas organizm, pozostawiając po sobie tylko obciążenie dla nerek i wątroby. Oprócz zabierania nam z pożywienia cennych substancji odżywczych,  pasożyty zanieczyszczają nasze ciało swoimi produktami przemiany materii, których toksyny mogą również wpływać na jakość naszej krwi ,odporność, układ nerwowy a także być przyczyną alergii. Stąd podczas stosowania suplementacji niezwykle ważnym jest uwzględnienie obciążeń organizmu pasożytami.

W niektórych przypadkach sugerujemy najpierw oczyścić organizm, a potem stosować suplementację by była ona skuteczna.

Jako przykład podam przypadek dziewczyny stosującej duże dawki witaminy B, którą nasze pasożyty uwielbiają. Szczególnie witaminę B12. Te witaminy bardzo im pasują i na nich się jeszcze bardziej dokarmiają. Jako, że pacjentka nie wiedziała o tym, że jest mocno obciążona pasożytami, bardzo skutecznie je dokarmiła i na tyle urosły w siłę, że zobaczyła je kiedyś pełzające pod skórą swojego oka ( tam gdzie skóra jest cienka i robią się tzw.” worki pod oczami”) .

Tylko oczyszczony organizm, bez obciążeń jest w stanie w 100 % wychwycić z pożywienia to co potrzebne, co buduje i wspiera nasze ciało oraz przyswoić niezbędne witaminy, minerały oraz mikro i makroelementy. To co przyjmujesz wpływa na Twój organizm w sposób z jakiego nie zdajesz sobie sprawy.

 Jeżeli chcesz być zdrowy/a musisz wziąć ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje zdrowie. Nie przerzucaj jej na lekarza, rząd, państwo, producentów żywności. Oni zajmują się chorobami, a my chcemy się zająć i skoncentrować na zdrowiu 😊 Chcemy działać z siłami natury, których jesteśmy częścią.

Nauczymy Cię jak dbać o zdrowie i wspierać organizm, by odzyskał siły i możliwości  samoleczenia i samoregulacji. My nie leczymy. Twój Naturoterapeuta jest od tego, by wskazać odpowiednią dla Ciebie drogę wspomagania w leczeniu i Ci pomóc. Ty przychodzisz po MOC jaką da Ci drugi człowiek i Natura.

Podejmij decyzję o swoim świadomym zdrowiu i umów się na konsultację z Naturoterapeutą