Medycyna estetyczna, dermatologia, anti- aging

Anti- aging

naturalna metoda dbania o urodę

Hiperbaryczna terapia tlenowa od lat znana jest również w środowisku show-biznesu i nazywana jest kapsułą młodości, gdyż polepsza elastyczność włókien kolagenowych, co zapobiega powstawaniu zmarszczek i przyczynia się do wygładzenia istniejących. Pobudza wzrost fibroblastów, elastyny i kolagenu. Terapia tlenowa ma wszechstronny, pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Hamuje proces starzenia się i pozwala zachować na dłużej młodość i dobre zdrowie. Poprzez regenerację wszystkich komórek w organizmie, aktywuje i podnosi siły witalne oraz odpornościowe. Dzięki regularnym zabiegom w komorze tlenowej można poczuć odprężenie, przypływ energii i chęci do życia. Pozytywny efekt terapii to również dobry sen, po którym pacjenci czują się wypoczęci. Tlen pod zwiększonym ciśnieniem usprawnia przepływ krwi i limfy. Wspomaga procesy odżywiania i oczyszczania komórkowego. Usprawnia pracę narządów wydzielania wewnętrznego, przyspiesza przemianę materii oraz zwiększa tempo metabolizmu. Zwiększone ciśnienie tlenu aktywizuje uśpione komórki macierzyste i pobudza je do działań naprawczych. Zaczynają się one przemieszczać do uszkodzonych tkanek powodując ich głęboką regenerację. Podczas sesji tlenowej nasycamy tkanki tlenem, dzięki czemu szybciej zapamiętujemy informację , dłużej potrafimy je przechowywać w mózgu i łatwiej kojarzymy. Dotlenienie mózgu to lepsza pamięć, koncentracja, większa aktywność psychiczna. Dotleniony mózg poprawia pracę układu nerwowego, co oznacza lepszy nastrój, odprężenie umysłu i pozbycie się napięcia. Przyspiesza metabolizm, co pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała i wyszczuplenie sylwetki. Zachodnie badania dowodzą, że osoby regularnie korzystające z zabiegów w komorze hiperbarycznej żyją średnio o 10 lat dłużej.

Wpływ terapii tlenowej na urodę :

 

  Opóźnia procesy starzeni

  Doskonale oczyszcza z toksyn

Regeneruje naskórek po zabiegach medycznych i kosmetycznych

  Nawilża i poprawia jędrność skóry

Poprawia przemianę materii

Redukuje zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu

Uelastycznia naczynka i przeciwdziała ich pękaniu

Likwiduje obrzęki

Zwiększenie liczby komórek macierzystych- regeneracja i rewitalizacja komórek

Detoksykacja i biostymulacja organizmu

Sesja w kapsule hiperbarycznej biostymuluje organizm, likwiduje zakażenia oraz odżywia niedotlenione komórki, co w rezultacie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia.

Medycyna estetyczna

Tlen działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazyjnych zabiegach skracając czas rekonwalescencji, zmniejsza obrzęki, działa antybakteryjnie. Pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance. Pomaga zwalczyć bakterie beztlenowe oraz wpływa na zmniejszoną produkcję toksyn bakteryjnych.

Dermatologia

 

Terapia ma zastosowanie w leczeniu:

      Trądziku

      Łuszczycy

      Atopowego zapalenia skóry

      Pokrzywy

      Egzemy

      Trądziku różowatego

      Trudno gojących się ran i owrzodzeń

      Pęknięć

      Zmian troficznych kończyn dolnych

      Wszelkich zmian skórnych

 

Redukuje wszelkie ogniska zapalne, bakteryjne lub alergiczne na skórze i w tkance podskórnej. Tlenoterapia wpływa na szybszą regenerację tkanek oraz usprawnia proces gojenia się ran i oparzeń. Wpływa na proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie w skórze. Działa przeciwzapalnie i wpływa na poprawę kondycji skóry. Regularne korzystanie z terapii hiperbarycznej może sprawić, że będziemy nie tylko piękniejsi, ale będziemy żyć zdrowo i dłużej